
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 860 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Type | I²C |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.9 V |
| Accuracy | 3.5 °C |
| Operating Supply Current | 1.1 mA |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Function | Temp Monitoring System (Sensor) |
Stock: 7
Distributors
pcbx
Unit Price$16.87507
Ext.Price$16.87507
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $16.87507 | $16.87507 |
| 10 | $14.68358 | $146.83580 |
